• WTV Alphen

  • WTV-Alphen baanwedstrijd; gegarandeerd spektakel!

    14 september 2017 | Nieuws 2017
  • Zoals ieder jaar wordt er op de wielerbaan van Pijnenburg in Tilburg de baanwedstrijd gereden. Dit is één van de wedstrijdonderdelen voor het clubkampioenschap van WTV-Alphen. Net zoals vorig jaar werd deze gehouden op de woensdagavond. Een deel van de rijders vertrok vanaf 18:30 uur met de fiets naar Tilburg, een ander deel kwam rechtstreeks met de auto.
    De opkomst was totaal 18 deelnemers, een mooi aantal om er een echte competitie van te maken. Voor een aantal was dit de eerste keer op de baan. Vanwege organisatorische redenen konden we helaas niet beschikken over verlichting op de wielerbaan. Hierdoor werd het programma in een verkorte versie afgewerkt.

    De plaats om de eerste plaats van het clubkampioenschap was al grotendeels beslist; Johan Pelkmans is nu zeker niet meer te achterhalen. Binnen de top 10 is er wel volop strijd. Peter Verheijen was wegens vakanties niet in staat zijn top 10 klassering te verdedigen. Verder was de gehele top tien van het clubkampioenschap aanwezig om de beslissing op de baan plaats te laten vinden.

    De baanwedstrijd op de 400-meterbaan bestaat uit drie onderdelen. Er wordt gestart met een tijdrit-sprint over 2 volle ronden (2x 400 meter), dit keer met een vliegende start. Daarna worden de rijders ingedeeld in groepen op basis van de snelheid voor het onderdeel “afvalrace” en “rit-in-lijn”.

    Bij het eerste onderdeel, de tijdrit over 2 ronden, was Coen van Hees de snelste met een tijd van 1.07.35. Daarna reden nog 6 rijders in de 1.09, zeer zicht bij elkaar. Het resultaat van het eerste onderdeel was een splitsing in 3 groepen van 6 rijders.

    Onderdeel 2, de afvalrace, werd afgewerkt met donkere wolken boven de wielerbaan. Bij de derde groep was helaas sprake van een valpartij van Harld Damen. Uiteindelijk werd de afvalrace gewonnen door Dennis van Gorp. Bij de tweede groep werd de afvalrace gewonnen door Michael Schouten. Bij de snelste mannen, werd de afvalrace gewonnen door Coen van Hees. Her en der gingen er geluiden op dat er niet geheel de lijn werd gehouden. De wedstrijdleiding zag het door de vingers.

    Onderdeel 3, de rit in lijn over 5 ronden, werd gereden op de 400-meterbaan. Bij de derde groep was het Johan Pelkmans die iedereen te slim af was. In de tweede groep was het de sterke Corné van Dijk die de sprint won. Als laatste werden de 6 snelste mannen de baan op gestuurd, waarbij Ton Damen de koers hard maakte, waarna de andere kraakten.

    De overall winnaar van de avond was Coen van Hees, gevolgd door Ton Damen en Corné van Dijk. Het was een zeer geslaagde avond, op de valpartij van Harld na. Inmiddels hebben we vernomen dat het beperkt bleef tot enkele schaafwonden en wat spierpijn. Verder mooi om te zien dat de opkomst goed was en weer meer leden kennis hebben gemaakt met de baanwedstrijd. De organisatie was in handen van John, Henk en Jaap. Namens WTV-Alphen en de rijders bedankt!

    Voor de kalender, uitslagen en informatie over nieuw lidmaatschap, zie www.wtvalphen.nl. Op zondag 11 november organiseert WTV-Alphen haar jaarlijkse veldtoertocht, ook wel “Brabants Mooiste” genoemd. Zet in je agenda, dit keer een speciale editie!

  • PlaatsNaamTijdrit (tijd)Tijdrit (plaats)AfvalraceRit in lijnTotaal
    1Coen van Hees1.07.351124
    2Ton Damen1.09.553317
    3Corné van Dijk1.09.9272110
    4Michael Schouten1.11.3281211
    5Maikel Verharen1.09.2926412
    6Niels Wouters1.09.8342612
    7Arno van Gorp1.09.9064313
    8Rens van Gorp1.09.8755515
    9Johan Olieslagers1.11.4194518
    10Jos de Jong1.11.44105318
    11Johan Pelkmans1.13.20143118
    12Rob Wouters1.11.52113620
    13Ed Verheijen1.14.74162220
    14Herman Hendrickx1.12.25126422
    15Dennis van Gorp1.18.36181322
    16Niels Maes1.13.10135523
    17Pieter Backx1.14.18156425
    18Harld Damen1.15.61174--